Tehno Auto Kotli Pelling

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ НА КОТЛИ И КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX

НЕПОВТОРЛИВА МОЖНОСТ! СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ НА КОТЛИТЕ И КАМИНИТЕ НА ПЕЛЕТИ ОД РЕНОМИРАНИОТ БРЕНД THERMOFLUX + ИЗНЕНАДУВАЊЕ ОД ТЕХНОАУТО
*ПЛУС ПОПУСТИ И НА ЦЕЛИОТ НАШ ПРОДАЖЕН ПРОГРАМ ЗА ГРЕЕЊЕ, ЗА КОМПЛЕТНА ИНСТАЛАЦИЈА ЗА ГРЕЕЊЕ ВО ВАШИОТ ДОМ ИЛИ ДЕЛОВНИ ПРОСТОРИИ.

Котел PELLING 25 kW ……..96.700 ден. со ДДВ

Котел PELLING 35 kW ……..109.700 ден. со ДДВ

Котел PELLING 40 kW ……..116.500 ден. со ДДВ

Котел PELLING 50 kW ……..128.500ден. со ДДВ

Котел PELLING 75 kW  ……..174.400 ден. со ДДВ

Котел PELLING 100 kW ……..200.900 ден. со ДДВ

Котел ECOLOGIC 25 kW ……158.914 ден. со ДДВ

Котел ECOLOGIC 35 kW ……175.900 ден. со ДДВ

Котел ECOLOGIC 44 kW ……195.994 ден. со ДДВ

Котел INTERIO 22 kW ……….88.001 ден. со ДДВ

Камин (Печка) INTERIO 14 kW ……….72.200 ден. со ДДВ

Камин (Печка) INTERIO 20 kW ……….78.200 ден. со ДДВ

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА ШАНСАТА НА КРАЈОТ ОД ОВАА ЗИМА ПО НАЈПОВОЛНИ ЦЕНИ ДА СИ ОБЕЗБЕДИТЕ ТОПЛИНА И КОМФОР ВО ВАШИОТ ДОМ КОИ ЌЕ ТРААТ СО ГЕНЕРАЦИИ!
ЗА НАШИТЕ КУПУВАЧИ НА КОТЛИ И ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ ГАРАНТИРАМЕ ПЕЛЕТИ ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛАТА ГОДИНА.

СО СЕКОЈ КУПЕН КОТЕЛ ИЛИ КАМИН (ПЕЧКА) НА ПЕЛЕТИ СЛЕДИ ПОПУСТ И НА ПЕЛЕТИТЕ.

ПОПУСТОТ НА ПЕЛЕТИ НЕ Е ЕДНОКРАТЕН, СО ПОКАЖУВАЊЕ НА ИСПРАТНИЦА ИЛИ ФАКТУРА ЌЕ ИМАТЕ ПОПУСТ И ВО НАРЕДНИТЕ ГОДИНИ.

ПУШТАЊЕТО НА THERMOFLUX КОТЛИТЕ И КАМИНИТЕ ВО РАБОТА, КАКО И ВАШA ОБУКА ЗА НИВНО КОРИСТЕЊЕ И ОБУКА ЗА РАБОТАТА НА АВТОМАТИКАТА Е ГРАТИС ОД НАША СТРАНА.
РАСПОЛАГАМЕ СО КОМПЛЕТЕН СЕРВИС ЗА КОТЛИТЕ И КАМИНИТЕ И ИМАМЕ 24 ЧАСОВНА ПОДДРШКА ЗА КОРИСНИЦИТЕ, А СЕКОГАШ НА ЛАГЕР ГИ ИМАМЕ СИТЕ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ЗА НИВ.

ДОПОЛНИТЕЛНА КОРИСНА ИНФОРМАЦИЈА:
КОТЛИТЕ НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX PELLING СО МАЛА АДАПТАЦИЈА МОЖАТ ДА РАБОТАТ И НА ГАС.

THERMOFLUX КОТЛИТЕ И КАМИНИТЕ (ПЕЧКИТЕ) НА ПЕЛЕТИ СО СВОИТЕ ВРВНИ ПЕРФОРМАНСИ И ТЕХНОЛОГИЈА НА ИЗРАБОТКА ВЛЕГУВААТ ВО ЛИСТИТЕ НА СУБВЕНЦИОНИРАНИ КОТЛИ И КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ ВО МАКЕДОНИЈА И ВО СИТЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ.
– Голема сертифицирана ефикасност од 92% до 94%.
– Суфистициран Автоматски Систем кој Ви овозможува максимална заштеда.
– Сертификати од најреномирани Европски Институти: TÜV THÜRINGEN (Technische Universität Wien), TUV NORD, ISO, DIN Sertifikat и CE.
Највисока европска и светска класа за квалитет, престижната КЛАСА 5.
– Класа на висока енергетска ефикасност А+.
– Максимален степен на безбедност.
– Прекрасна естетика.
– Лесно (user friendly ) одржување и користење.
– Задоволување на најстрогите еколошки критериуми, нема никакво испуштање на штетни гасови и честици во воздухот.

тел. 02 2463 333
моб. 071 322 505 / 071 322 506

Ви благодариме на довербата.

Со почит,
ТЕХНО АУТО – Греење и климатизација

 

10 replies
 1. Ivan
  Ivan says:

  Dobar Den ..Zainteresiran sum za Kotel na peleti do 100 m2 …Da ve prasam za sovet i preporaka za koj kotel da se stavi , Odnapred vi Blagodaram ..so pocit

  • Marina Pesova
   Marina Pesova says:

   Почитуван Иван,
   Ви благодариме за Вашиот интерес и поставеното прашање. Ќе Ви одговориме во најскоро време. За итна информација слободно побарајте не на 071 322 505 или 2463 333, или пак Вие оставете ни контакт да Ве контактираме.
   Со почит,
   Техно Ауто

  • Marina Pesova
   Marina Pesova says:

   Pocituvan Ivan,

   Za zagrevanje na kvadratura od 100 m2 toplo Vi gi preporacuvame Kaminot na peleti THERMOFLUX INTERIO 20 kW ili Kotelot THERMOFLUX INTERIO 22 kW.

   Ova se soodvetnite linkovi:

   http://tehnoauto.com.mk/kamini-na-peleti-thermoflux-interio/

   http://tehnoauto.com.mk/kotli-interio-22kw-2/

   Izborot sekako bi bil Vash zavisno dali poveke bi sakale da imate ambientalen kamin, koj bi bil smesten vo sobata za dneven prestoj, salon ili mozebi vo kujna ili spalna soba (so drugi zborovi, vnatre vo samiot prostor na ziveenje) ili mozebi poveke bi Vi odgovaral Kotelot INTERIO koj obicno se smestuva vo garaza, vizba, podrum, pod skali, pomoshna prostorija ili pak vo pogolem hodnik od kukata.

   Cenata na Kaminot THERMOFLUX INTERIO 20 kW so vonsezonskite popusti koishto gi imame vo momentov e 82.110,00 den. so DDV = 1.335,00 eur. Kaminot e za povrzuvanje na instalacija za parno greenje (na primer radijatori) i moze da zagreva kvadratura do max. 120 – 130 m2.

   Kaminot INTERIO samiot od sebe vo okolinata kade shto e smesten zraci toplina 2,2 kW, a ostanatiot toplinski kapacitet go predava na instalacijata za greenje (radijatori i sl.)

   Kaminite se opremeni so kompletna sufisticirana avtomatika, brener so keramicki greac, rezervar za peleti, lozishte so gusana cashka vo koja gorat peletite, cevni izmenuvaci, pepelnik, ekspanzionen sad, trobrzinska cirkulaciona pumpa GRUNDFOS, sigurnosen ventil, termostatski sondi vklucitelno i sonda na odzakot (koja ne dozvoluva zaguba na toplina niz odzakot), Italijanska ukrasna keramika kako i keramicko visokootporno staklo, se ova e vkluceno vo cenata.

   Cenata na Kotelot THERMOFLUX INTERIO 22 kW so vonsezonskite popusti koishto gi imame vo momentov e 92.400,00 den. so DDV = 1.500,00 eur. Kotelot e za povrzuvanje na instalacija za parno greenje (na primer radijatori) i moze da zagreva kvadratura do max. 150 – 160 m2.

   Kotelotot INTERIO e maksimalno izoliran, taka shto samiot od sebe ne oddava toplina vo prostorot kade shto e smesten (odnosno nema nikakva nepotrebna zaguba na energija, no celiot toplinski kapacitet go predava na instalacijata za greenje (radijatori i sl.)

   Kotliite THERMOFLUX INTERIO se kompaktni i kompletni opremeni so sufisticirana avtomatika, brener (potpaluvac) so keramicki greac, vnatreshno vgraden rezervar za peleti od 50kg, lozishte so gusana cashka vo koja gorat peletite, cevni izmenuvaci, estetska oplata, ekspanzionen sad, trobrzinska cirkulaciona pumpa GRUNDFOS, sigurnosen ventil, termostatski sondi vklucitelno i sonda na odzakot kojashto ne dozvoluva zaguba na toplina niz odzakot, dupla vrata oblozena so specijalen material vermikulit za maximalna efikasnost na kotelot, pepelnik, se ova e vkluceno vo cenata.

   Site kotli i kamini od brendot THERMOFLUX se so povekegodishen dokazan kvalitet, a sertificirani se so TÜV THÜRINGEN sertifikat za kvalitet na tehnickiot univerzitet vo Viena, Avstrija (Technische Universität Wien),ISO i DIN Sertifikat, kako i CE Sertifikat. Od 2016 godina ushte edna potvrda na kvalitetot na THERMOFLUX Kotlite i Kaminite e i renomiraniot Sertifikat TUV NORD.

   Na megjunarodniot saem za HVAC tehnika (greenje i klimatizacija) ISH vo Frankfurt, Germanija, THERMOFLUX postigna ogromen uspeh, vo konkurencija so najprestizni evropski brendovi, dobi nagrada prvo mesto za dizajn i inovativnost.

   THERMOFLUX Kotlite i Kaminite, se so 5 godishna garancija na teloto na Kaminot/Kotelot i negovite delovi i 2 godishna garancija na elektronikata.
   Soodevtni linkovi od Kaminot i Kotelot INTERIO od sajtot na fabrikata THERMOFLUX:

   https://thermoflux.ba/
   https://thermoflux.ba/bs/kamini-na-pelet/interio
   https://thermoflux.ba/bs/kotlovi-na-pelet-i-sjecku/interio

   Transportot na kaminot / kotelot do Vashiot objekt, kako i pushtanjeto na kaminot / kotelot vo rabota i Vasha obuka za koristeneto na istiot i rabotata na avtomatikata e gratis od nasha strana, nie sme si servis i garancija za kotlite i kaminite i imame 24 casovna podrshka za korisnicite, a sekogash vo sekoe vreme gi imame na lager site rezervni delovi za niv.

   Voedno bi sakale da napomeneme deka TEHNO AUTO za site svoi kupuvaci na kotli i kamini na peleti garantira snabduvanje so visoko kvalitetni peleti vo tekot na celata godina i toa so povlastena cena.

   Srdecno Ve pozdravuvame Ivan i Vi posakuvame se najdobro,
   Za site doplonitelni informacii i prashanja Vi stoime na raspolaganje.

   So pocit,
   Ognenka Georgievska
   Sales and Supply Manager

   TEHNO AUTO dooel Skopje
   Bul. Jane Sandanski 9a-Ostrovo
   TC 13 Noemvri loc.16
   1000 Skopje, Macedonia
   Tel/fax:++389 2 2463 333
   Mob. :++389 71 257086
   http://www.tehnoauto.com.mk
   https://www.facebook.com/TehnoAutoSkopje

 2. riki
  riki says:

  zdravo me interesira kolku ke kosrta se na se za 160 kw kuka so se instalacia so kamin so peleti cena ako moze

  • Marina Pesova
   Marina Pesova says:

   Pocituvani Vi blagodarime za Vashiot interes za nashiot prodazen program za greenje.

   Ke Vi izrabotime detalna ponuda za greenje, a za komplet instalacija za greenje odobruvame ekstra popust na celokupnata ponuda iako vo momentov site ceni ni se vonsezonski.
   Bi sakale da Ve zamolime da ni ostavite Vash kontakt mob. tel. za da moze da Ve iskontaktirame i prashame za odredeni informacii za Vashiot objekt koi ni se neophodni pri izrabotkata na ponudata.

   Srdecen pozdrav i se najdobro.

   So pocit,
   TEHNO AUTO

 3. Бранислав Стефановски
  Бранислав Стефановски says:

  Здраво,
  Сега ја видов васата понуда (летна промоција) на котел на пелети Интерио 22
  Прашање
  1. Дали се усте вази сезонскиот попуст
  Дали ке биде доволен за околу 150м2
  Дали ке ми биде поефтино грееенјето одколу со струја
  2. ДАли правите и вградуванје на лице место, односно замена на стар ЦТЦ котел на нафта од 1969г со васиот Интерио 22
  3. Орјентациона цена

  Благодарам

  • Marina Pesova
   Marina Pesova says:

   Pocituvan Branislav,

   Vi blagodarime za Vashiot interes za Kotlite na peleti od nashiot prodazen program.
   Povelete, eve gi so red odgovorite na Vashite prashanja:
   – Da, seushte ni vazat vonsezonskite ceni za Kotlite i Kaminite na peleti, taka shto vonsezonskata cena na Kotelot INTERIO 22 e 92.400,00 den. so DDV = 1.500,00 eur.

   Kotliite se kompaktni i kompletni opremeni so sufisticirana avtomatika, brener (potpaluvac) so keramicki greac, vnatreshno vgraden rezervar za peleti od 50kg, lozishte so gusana cashka vo koja gorat peletite, cevni izmenuvaci, estetska oplata, ekspanzionen sad, cirkulaciona trobrzinska pumpa GRUNDFOS 25/6, sigurnosen ventil, sistem na termostatski sondi vklucitelno i sonda na odzakot, pepelnik, se ova e vkluceno vo cenata.

   Na vratata od kotelot e dodadena ploca od vermikulit, specijalen materijal koj ne samo shto ne dozvoluva zaguba na toplina preku vratata na kotelot, no i dopolnitelna zadrshka na toplinskata energija so shto doprinesuva za pogolema iskoristenost i efikasnost na kotelot. Isto taka, vermikulitot pravi i dopolnitelno absorbiranje na CO2 cesticite so shto go zgolemuva ekoloshkiot moment na kotelot.

   – Kotelot THERMOFLUX INTERIO 22kW moze da zagreva povrsina i do 150 – 160m2.

   – Greenjeto so Kotelot INTERIO 22kW ke Vi bide mnogu poeftino otkolku greenjeto na struja, a komforot mnogu pogolem. Za komotno zagrevanje na celata kvadratura od 150m2 potroshuvackata za cela grejna sezona od pocetok na Oktomvri do kraj na Mart bi se dvizela od 2,5 – 3 tona na peleti, goren maksimum bi bil 3,5 toni na peleti shto vo suma na pari bi doshlo od 31.000,00 den. – 37.200,00 den. goren maksimum 43.000,00 den. (cenite se so vkalkulirano DDV).
   I ne samo shto e poeftino greenjeto na peleti od greenjeto na struja, no e i mnogu pokomforno i poprijatno.

   Poradi visokata preciznost i sufisticiranost na avtomatikata na Kotlite, tie mozat da rabotat od 30-100% od svojot kapacitet i se razbira ke potroshat samo onolku kolku shto ke oddavaat moknost na radijatorite za zagrevanje na prostoriite, taka shto ako kotelot zagreva pomalku radijatori ili pomala kvadratura od predvidenoto, kako i dokolku objektot e so dobra izolacija toa avtomatikata na kotelot vednash go registrira i se razbira deka i potroshuvackata na peleti bi bila pomala.

   Ovie karakteristiki vo odnos na potrosuvackata na peleti se karakteristicni samo za THERMOFLUX kotlite i kaminite na peleti, koi se edinstveni na pazarot po svojata ogromna efikasnost i prakticnost. Efikasnosta iznesuva visoki 92% do 94% .

   – Site kotli i kamini od brendot THERMOFLUX se so povekegodishen dokazan kvalitet, a sertificirani se so TÜV THÜRINGEN sertifikat za kvalitet na tehnickiot univerzitet vo Viena, Avstrija (Technische Universität Wien),ISO i DIN Sertifikat, kako i CE Sertifikat.

   Na megjunarodniot saem za HVAC tehnika (greenje i klimatizacija) ISH vo Frankfurt, Germanija, THERMOFLUX postigna ogromen uspeh, vo konkurencija so najprestizni evropski brendovi, dobi nagrada prvo mesto za dizajn i inovativnost.

   THERMOFLUX Kotlite i Kaminite, se so 5 godishna garancija na teloto na Kotelot i negovite delovi i 2 godishna garancija na elektronikata.

   – Da, bi mozele da Vi ponudime demontaza na stariot Kotel i montaza na Kotelot THERMOFLUX INTERIO 22kW na negovo mesto, no toj del sekako e so posebna doplata zavisno od procenetata tezina na rabota.

   – Orientaciona cena za demontaza ne bi mozele da Vi kazeme bidejki pred se bi trebalo da se pogledne mestoto, a montazata na Kotelot INTERIO 22kW orientaciono bi bila od min. 4.000,00 den. do maksimum 6.500,00 den.

   Podetalni podatoci za Kotelot THERMOFLUX INTERIO mozete da najdete na nashiot website:
   Soodveten link:
   http://tehnoauto.com.mk/kotli-interio-22kw-2/

   Za bilo kakvi dopolnitelni prashanja i informacii, slobodno kontaktirajte ne.
   Srdeceno Ve pozdravuvame Branislav i Vi posakuvame sekoe dobro,

   So pocit,

   Ognenka Georgievska
   Sales and Supply Manager

   TEHNO AUTO dooel Skopje
   Bul. Jane Sandanski 9a-Ostrovo
   TC 13 Noemvri loc.16
   1000 Skopje, Macedonia
   Tel/fax:++389 2 2463 333
   Mob. :++389 71 257086
   http://www.tehnoauto.com.mk
   https://www.facebook.com/TehnoAutoSkopje

 4. Vangel
  Vangel says:

  Zdtavo me interesira kolkav kotel mi e potreben za zagrevajne na 330 kvadrati semejna kuka i kolku e sezonska potrosuvacka na peleti.Na postoecka parno instalicija na struklja i nafta.

  • Marina Pesova
   Marina Pesova says:

   Почитуван г-дин Вангел,
   Ви благодариме за Вашиот интерес за нашите производи.
   Во однос на Вашето барање, за полесна комуникација Ве молиме да ни оставите Ваш контакт телефон, за да Ве контактира некој од нашите колеги инжинери и да најдете најдобро решение за Вашите потреби.
   Со почит,
   Техно Ауто
   2463 333

Comments are closed.